Parashikimi ditor

11 Dhjetor 2019

Vranët dhe me shi dhe borëE leht deri mesatare, Veriperendim (NW)VeriperendeimE lehtë
NW[ 2 m/s - 5 m/s ]

Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në vise të ulëta reshje shiu dhe bore. Të enjten mot i vranët dhe i qetë. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-5 m/s.