Parashikimi ditor

14 Janar 2023

Kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiuE lehtë deri mesatare, Juglindje (SE)JuglindjeMesatare
SE[ 5 m/s - 9.9 m/s ]

Parashikimi i Motit për dy ditë ( 14 & 15 janar 2023)! Të shtunen parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-6 gradë Celsius. Të dielen parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale kohore me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius. Gjatë këtyre dy ditëve të vikendit do të fryjë erë kryesisht nga juglindja e lehtë deri mesatare.