Parashikimi 5 ditor

08-12.08.2022

Pjesërisht i vranët dhe me diellE leht deri mesatare, Verilindje (NE)VerilindjeMesatare
NE[ 5 m/s - 9.9 m/s ]

Gjatë javës do të mbajë mot i ndryshueshëm, dita e hënë parashihet me diell dhe vranësira, ndërsa gjatë ditëve tjera parashihen edhe kushte për reshje shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-33 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-8 m/s.