Weather radar stations and up-to-date measurements (if available in Kosovo)

15 Oktobar 2021

Vranët dhe me shi dhe borëE leht deri mesatare, Veriperendim (NW)VeriperendeimMesatare
NW[ 5 m/s - 9.9 m/s ]

Mot me shi dhe temperatura të ulëta do të vijoj të mbajë edhe për këto dy ditë të parashikimit. Në viset e larta parashihet të bie borë, derisa në viset e ulëta parashihet të bie shi dhe borë. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-8 m/s.