Parashikimi ditor

03 Dhjetor 2021

I vranët dhe me shiE lehtë deri mesatare, Juglindje (SE)JuglindjeE lehtë
SE[ 2 m/s - 5 m/s ]

Të premten parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu. Të shtunën mot i vranët dhe me intervale me diell, por relativisht i ftohet. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri + 4 gradë kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-11 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-5 m/s.